Nedir Bu Netflix?

Paylaş

Netflix, bünyesinde yüzlerce dizi, belgesel ve film arşivi barındıran 200’e yakın ülkeden 150 milyon kullanıcısı bulunan bir internet platformudur.

Peki Netflix’i nasıl kullanabilirim diyenler öncelikle netflix.com adresinden bu platforma üye olarak bu platformdaki geniş dizi ve film arşivini keşfetmeye başlayabilirler. Kullanıcılara sunulan Temel, Standart ve Özel olmak üzere 3 farklı üyelik planından size uygun olanı seçip 1 ay ücretsiz denedikten sonra seçtiğiniz planın ücretini ödeyerek tüm dizi, film ve belgeselleri izlemeye devam edebilirsiniz.

Üye olup platforma giriş sağladıktan sonra kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca keşfet bölümünden izlemek istediğini kategoriye ve türe göre dizi, film ve belgesel arşivine ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak izlediğiniz içeriklere göre Netflix’in size sunduğu önerileri inceleyebilirsiniz. Bir diğer güzel özelliği de izlediğiniz içeriği yarım bırakmak zorunda kalırsanız kaldığınız yerden devam edebilmeniz.

Nasıl Böyle Popüler Oldu?

Son birkaç yıldır popüler olmasına rağmen Netflix aslında çok önceden kurulmuş bir şirket. 1997 yılında ABD’de ilk kurulduğunda bir DVD kiralama şirketi olarak piyasalara giriş yaptı. Şimdiki proaktif duruşunu o zaman da sergileyen Netflix, film sektörünün çok pahalı olmasını fırsat bildi. Bu fırsatı bir avantaja çevirip DVD kiralama hizmetiyle onları satın almak yerine kiralayarak daha karlı bir şekilde filmleri izleyebilecekleri bir seçenek sunmuş oldu.

Kiralama fikri o zamanın koşullarında güzel bir fikir olsa da zamanla DVDler popülerliğini kaybetti ve bu sektör de yavaş yavaş dijitale doğru bir geçiş yaşadı. Netflix, yine dönemin koşullarına ayak uydurarak ürettiği video içerikleriyle güncel olana yöneldi. Tüketici alışkanlıklarına hızla ayak uydurabilmesi sayesinde de günümüzdeki popülaritesini yakaladı.

Netflix 2019 Güncel Fiyatları

Netflix, ilk ay ücretsiz deneyebileceğiz Temel, Standart ve Özel olmak üzere toplamda 3 farklı üyelik planı sunmaktadır. Bu üç üyelik planı birbirinden ayıran özellikler içerikleri izleme kalitesi, aynı üyelik ile giriş yapabilecek kullanıcı sayısı vs gibi özelliklerdir.

Netflix 2019 güncel fiyatları;

  • Temel üyelik planı için 17,99,
  • Standart üyelik planı için 29,99,
  • Özel üyelik planı için 41,99

Türk lirasıdır.

Fiyatlar zaman içerisinde değişebileceği için web sitesinden güncel fiyatları kontrol edebilirsiniz. Yukarıdaki fiyatlar Eylül 2019 tarihinde eklenmiştir.

Nedir Senin Yorumun?